Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Sprawdź, czy masz predyspozycje do pracy biurowej

Wydaje się, że praca biurowa to jedno z przyjemniejszych stanowisk, trzeba jednak spełniać szereg kryteriów, by móc udźwignąć wynikające z niej obowiązki. To na pewno nie jest praca dla każdego.

Przede wszystkim, niezbędny jest odpowiedni image. Nie chodzi tu o dyskryminację osób mniej atrakcyjnych fizycznie. Jednak pracownik biurowy musi umieć o siebie zadbać. W końcu, to on będzie wizytówką firmy lub urzędu. Obowiązkowo trzeba dbać o schludny ubiór, ale i czyste, ładne paznokcie. Wielu klientów będzie zwracało uwagę na dłonie, a ubranie będzie decydowało o pierwszym wrażeniu, jakie wywrzemy na poznającym nas człowieku.

Ważne jest, żeby taka osoba posiadała też adekwatne cechy charakteru. Konieczna jest umiejętność ponadprzeciętnej koncentracji. Dobre zarządzanie czasem też jest mle widziane. Praca w otoczeniu licznych, zwykle bardzo ważnych dokumentów wymaga również opanowania i zdolności do zachowania porządku. Nie bez znaczenia pozostaje podzielność uwagi. Dzięki niej, łatwiej wykonuje się takie obowiązki, jak choćby wprowadzanie danych do systemów komputerowych.

Pracownik biurowy musi być otwarty i posiadać rozwinięte umiejętności interpersonalne. Liczy się także to, że pracownik jest skory do podnoszenia swoich kwalifikacji. To cecha potrzebna dziś niemal na każdym stanowisku, lecz pracownik biurowy musi korzystać ze specjalistycznego sprzętu, a ze względu na ciągły postęp technologiczny, będzie musiał poznawać zasady działania nowych urządzeń. Z tego względu, jego motywacja do rozwoju jest tak ważna. Oprócz tego dobrze, gdy pracownik zna, przynajmniej jeden język obcy.