Studia dla event managerów

konferencja

Imprezy firmowe stały się w naszym kraju normą. Praktycznie każda szanująca się firma organizuje spotkania integracyjne mające zapewniać dobre relacje między pracownikami, a także przyjazne stosunki na linii kadra pracownicza-szefostwo. Poza tym, coraz więcej jest korporacji, w których odbywają się konferencje i szkolenia. Wszystkie te wydarzenia muszą być organizowane w profesjonalny sposób. Najczęściej za ich przygotowanie odpowiadają poszczególni pracownicy wytypowani przez szefa. Niemniej jednak, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z usług wyspecjalizowanego event managera lub firmy, która zajmuje się organizacją imprez tego typu. Rosnące zapotrzebowanie na osoby wykonujące ten zawód sprawia, że powstały także studia dla event managerów.

Studium Podyplomowe Event Management rusza w tym roku już po raz drugi. Za jego uruchomieniem stoi Stowarzyszenie Branży Eventowej wspierane przez Fundację na Rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Studia te kierowane są nie tylko do osób planujących pracować na stanowisku event managera, ale i do wszystkich tych, którzy z jakiegoś powodu zajmują się organizacją imprez. Przydadzą się one głównie pracownikom agencji eventowych, reklamowych oraz osobom odpowiadającym za kierowanie zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie. Poza tym, jest to kierunek dobry dla zatrudnionych w hotelach, restauracjach i pozostałych obiektach, w których odbywają się imprezy firmowe i inne, podobne eventy. Twórcy kierunku podkreślają, że studium podyplomowe może przynieść też wiele korzyści właścicielom firm oraz przedstawicielom administracji publicznej, którzy w swoich jednostkach stosunkowo często organizują imprezy integracyjne oraz szkolenia.

Studium event managementu spotykają się ze sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim, rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu sprawia, że wydają się one być kierunkiem dającym spore szanse na zatrudnienie. Poza tym, pozwalają optymalizować działania tym, którzy już teraz zajmują się organizowaniem imprez w swoich firmach. Dzięki studiom, będą mogli robić to profesjonalnie, uzyskując lepsze efekty. Studium nauczy, jak zarządzać dużą grupą osób, jak pozyskiwać fundusze na organizację planowanych wydarzeń, jak wybierać obiekty eventowe, catering, program imprezy. Uświadomi też, jakich błędów należy unikać w czasie organizacji, a jakie rozwiązania należy wprowadzić, by eventy cieszyły się większą aprobatą uczestników.