Taniec na rurze – nowy trend dla zdrowia i urody!

Taniec na rurze większości z nas kojarzy się z tancerkami erotycznymi. Tymczasem na zachodzie wiele gospodyń domowych na co dzień właśnie tak ćwiczy. Moda na taniec na rurze dociera do Polski!

To znakomite rozwiązanie dla wszystkich pań, które chciałyby poczuć się bardziej seksowne i pewne siebie. Od 2008 roku w naszym kraju pojawia się coraz więcej szkół tańca na rurze. Żeby uprawiać ten piękny, artystyczny sport nie musimy zrzucać z siebie wcale ubrań i przeobrażać się w agresywne tancerki go-go.

Wystarczy dres i wygodna koszulka, tak jak w przypadku większości lekcji tańca. W rzeczywistości taniec na rurze nie różni się bowiem zbytnio od innych gatunków tańca. Tu również ważne jest poczucie rytmu i odpowiednie rozciągnięcie mięśni. Istotne jest również wyzbycie się uprzedzeń, które w naszym kraju narosły wokół tańca na rurze.

Pomocne może okazać się obejrzenie kilku filmików na you tubie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „pole dance”, a na ekranie zobaczymy piękne, młode kobiety, które poruszają się z niezwykła gracją. Widząc je, wiele pań pomyśli sobie „przecież ja tak nie umiem!”.

Po kilku treningach szybko jednak wyzbędziemy się tego przekonania. W tańcu na rurze bardzo ważną rolę odgrywa pewność siebie.