Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Twórca i tester gier komputerowych. Wymarzone zawody?

Wiele młodych osób uważa, że twórca i tester gier to zawody marzeń. Czy praca w branży gier komputerowych rzeczywiście jest tak interesująca i opłacalna?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że jako tester gier komputerowych powinieneś wyróżniać się czymś więcej niż zamiłowaniem do grania. Powinieneś dobrze znać języki obce i logicznie myśleć. Prawdopodobnie będziesz musiał wielokrotnie przechodzić ten sam fragment gry, co z pewnością nie jest zbyt interesujące.

Testerzy muszą też sprawdzać stabilność gry, grając w nią w najbardziej dynamicznych momentach albo gromadząc na ekranie wiele różnych postaci. Inne zadanie to testowanie wersji językowych, a więc dokładne wczytywanie się w każdy jeden dialog. Zdecydowaną większość czasu testera zajmuje jednak pisanie raportów o wykrytych błędach.

Praca twórcy gier jest nieco ciekawsza. Sprawdzą się w niej ludzie kreatywni, z głową pełną pomysłów i odwagą do ich forsowania. Możliwości jest całe mnóstwo: można pracować jako grafik, marketingowiec, programista czy twórca dialogów. Najważniejsze, by być dobrym w tym, co się robi.

Dobrzy specjaliści mogą naprawdę sporo zarobić w tej branży. Średnie zarobki znacznie przewyższają średnią krajową i plasują się na poziomie 3-10 tys. zł. Warto jednak zaznaczyć, że na zysk często czeka się nawet kilkanaście miesięcy, a więc do momentu, gdy gra pojawi się w sprzedaży.