Volkswagen rośnie w oczach!

Jeden z największych i najpopularniejszych koncernów motoryzacyjnych w Niemczech – Volkswagen, rośnie w siłę! Wzrost sprzedaży tych aut na początku roku w porównaniu do lat ubiegłych wyniósł blisko 25%

W I kwartale 2010 Volkswagen sprzedał na całym świecie aż 1,73 mln nowych samochodów. W samej Europie nabywców znalazło 837,1 tys. nowych aut tej marki, co oznacza aż 13,5 % wzrostu sprzedaży w stosunku do lat ubiegłych.

Ogólny trend nie objął jednak Polski, w której sprzedaż Volkswagenów zmalała w porównaniu do zeszłego roku. W I kwartale 2010  sprzedano 6118 aut, co oznacza . ponad 15 % spadek w porównaniu do roku 2009. Poza Europą największy wzrost odnotowano w Chinach, gdzie dzięki sprzedaży 457,3 tys. aut osiągnięto 61% zwyżki oraz w USA, gdzie słupki wzniosły się o 37 %.

Co ciekawe, największą popularnością cieszą się małe auta, takie jak Volkswagen Polo i to w ich przypadku odnotowujemy największy wzrost sprzedaży. Volkswagen to nie jedyna marka, która w pierwszym kwartale bieżącego roku zaliczyła tak ogromny skok. Nieco mniejsze, ale wciąż imponujące wyniki osiągnęło także Audi, w przypadku którego wzrost sprzedaży ukształtował się na poziomie 26%,  oraz Skoda i Seat, dla których wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale w porównaniu do lat ubiegłych wynosi odpowiednio 25 i 15%.