Zostań wolontariuszem na Euro 2012

Chcesz zobaczyć Mistrzostwa Euro 2012 od innej strony? Zgłoś się do ekipy wolontariuszy! Poszukiwane są osoby, które do 30 kwietnia 2012 r. osiągną pełnoletność.

Nabór zgłoszeń od chętnych kandydatów na wolontariuszy rozpoczął się 19 października b.r. i będzie trwał do połowy stycznia 2012. Żeby wziąć udział w rekrutacji, należy wejść na stronę www.wolontariatmiejski2012.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz rozwiązać 25 zadań, które mają sprawdzić stopień znajomości języka angielskiego.

Wolontariuszami mogą zostać wszystkie osoby pełnoletnie, bez względu na swój zawód, miejsce zamieszkania czy wygląd. Ich zadaniem będzie służenie pomocą wszystkim gościom przybyłym na mistrzostwa. Wolontariusze będą ubrani w charakterystyczne stroje, by byli łatwo rozpoznawalni.

Będą znajdowali się w różnych częściach miast turniejowych, czyli Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Do ich kompetencji będzie należało wskazywanie drogi i udzielanie rozmaitych informacji na temat EURO 2012 i spraw organizacyjnych. Zakłada się, że na EURO 2012 przyjedzie do Polski ok. 1 mln kibiców. Ważne jest, by zrobić na nich dobre wrażenie, pomagając, będąc uprzejmymi i radosnymi – od tego będzie przecież zależała atmosfera całej imprezy, która jest dla Polski ogromną szansą na pokazanie się światu z jak najlepszej strony.

Tak wielkie wydarzenie sportowe jeszcze nigdy nie miało u nas miejsca, dlatego postarajmy się zapewnić mu odpowiednią oprawę. Właśnie ze względu na dużą wagę wolontariatu, wszyscy zgłaszający się powinni być osobami otwartymi, chętnymi do niesienia pomocy, uwielbiającymi kontakt z ludźmi i gotowymi na nowe doświadczenia.