Kto zrobi biznes na akcjach PZU?

Wczorajszy dzień przyniósł jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów na polskiej giełdzie. W tym dniu zapisy na swoje akcje rozpoczął Polski Zakład Ubezpieczeń Społecznych – kolejki i tłumy chętnych!

W momencie rozpoczęcia zapisów na akcje ich maksymalna cena została ustalona na 312,50 zł. Wprowadzono limity na ilość zamawianych akcji. Każdy inwestor miał możliwość zamówienia nie mniej niż 3 i nie więcej niż 30 akcji PZU.  Limity miały na celu umożliwienie zakupu akcji każdemu przeciętnemu obywatelowi i umożliwieniu mu uzyskania zysku z tego zakupu. Niewątpliwie ich wprowadzenie okazało się skuteczne w tym względzie.

Zapisy na akcje trwały od 20 kwietnia do godziny 16 środy 28 kwietnia. Zamówienie można było złożyć w każdym biurze maklerskim działającym na terenie naszego kraju. Ponad dwa tygodnie po zakończeniu zapisów, 14 maja akcje PZU pojawiły się na parkiecie. Jeśli zdecydowaliśmy się na ich zakup, warto przez jakiś czas wstrzymać się ze sprzedażą.

PZU obiecuje, że każdy nabywca, który wykaże się lojalnością wobec firmy i nie sprzeda jej akcji wcześniej niż rok od ich zakupu, może liczyć na 100 zł bonifikaty przy zakupie produktów PZU.

To kolejna, po wprowadzeniu limitu, różnica między akcjami PZU a akcjami innych spółek publicznych. Niewątpliwie jest to największa tego typu propozycja na parkiecie warszawskiej giełdy.