Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Kubica piąty w Szanghaju

W ostatnich wyścigach o Grand Prix Chin w klasyfikacji generalnej kierowców Robert Kubica zajął 5 miejsce. Bój, jaki stoczyli uczestnicy wyścigu był naprawdę ciężki, tym bardziej warto pogratulować!

W minioną niedzielę odbyły się w Szanghaju wyścigi o tytuł Grand Prix Chin. Brał w nich udział także nasz rodak Robert Kubica, który ostatecznie zajął piąte miejsce. Biorąc pod uwagę warunki jakie panowały w czasie jazdy i na trasie, możemy być naprawdę dumni z jego osiągnięcia.

W czasie wyścigu nie brakowało prawdziwych, zapierających dech w piersi emocji. W czasie boju mogliśmy zobaczyć falstart Fernando Alonso, co było prawdziwym zaskoczeniem dla sympatyków tego mistrza F1. Zmieniające się niemal co chwilę warunki pogodowe, do tego zacięta walka – nawet w alejach serwisowych – sprawiły, że zapamiętamy ten wyścig.

Robert Kubica startował z ósmej pozycji i dość szybko spadł na 11-stą, by za chwilę zająć pozycję dziewiątą! Doskonałym posunięciem okazała się decyzja o zmianie opon. Dało mu to przewagę i ostateczne piąte miejsce w konkurencji.

Niemałe problemy mieli także w trakcie wyścigu wielcy faworyci tacy jak Hamilton czy Schumacher – musieli oni dość szybko zjechać do alei serwisowej. Odebrało im to cenne sekundy. Sytuację tę wywołały głównie dość trudne warunki na trasie – asfalt w Szanghaju był mokry.

Ostatecznym zwycięzcą i faworytem został Jenson Button.