Praca nie przynosi satysfakcji

Na monotonię i brak dalszych perspektyw w pracy narzeka mnóstwo Polaków. Jednak niewielu decyduje się na porzucenie stanowiska, które nie przynosi satysfakcji. Dlaczego nie chcemy rezygnować z pracy?

Pozostawanie nawet na najbardziej męczącym, nudnym stanowisku ma oczywiste wytłumaczenie. W Polsce wciąż zdobycie dobrze płatnej pracy nie jest proste. Dlatego mając już jakiekolwiek zatrudnienie pozwalające na godne życie, robimy wszystko, by go nie stracić. Nawet, jeśli wymaga to od nas poświęcenia własnych ambicji. Lepiej jest więc chwytać się za to, co daje nam zarobek, niż spełniać się zawodowo. Tym bardziej, że trudno jest wykonywać taki zawód, który naprawdę sprawi nam przyjemność, jednocześnie pozwalając na realizację ambicji i dając wystarczająco wysokie zarobki.

Z tego względu, większość Polaków pracuje po prostu tam, gdzie znajdują zatrudnienie. Wielokrotnie problemem jest nie tylko monotonia i brak możliwości dalszego rozwoju zawodowego. Nie jeden raz okazuje się, że także sama atmosfera w pracy jest nieznośna.

Zbyt wymagający szef, brak przyjaznych kontaktów z pozostałymi pracownikami, mało zrozumiałe polecenia, które trzeba mimo wszystko wykonać – to sprawia, że praca staje się udręką. Jednak, dopóki pozwala ona na utrzymanie się, nie chcemy z niej rezygnować, by nie pogrążyć się w bezrobociu i długach. Jedynym wyjściem jest, zatem poszukiwanie pracy podczas zatrudnienia na danym stanowisku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by regularnie przeglądać oferty pracy z nadzieją, że znajdziemy taką, która pozwoli nam spokojnie porzucić obecne stanowisko.