Chorwacja wciąż na topie

Chorwacja utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych celów zagranicznych wycieczek. W ostatnim okresie wskoczyła nawet na pierwsze miejsce. Z czego to wynika?

Czynniki są dwa. Z jednej strony Chorwacja jest bardzo atrakcyjnym miejscem, ma wiele do zaoferowania turystom spragnionym zarówno pięknych widoków, jak i kulturowej odmienności. Z drugiej strony ceny w tym kraju nadal nie są wygórowane i jest to dobra opcja dla tych, którzy chcą spędzić niezapomniane wakacje, ale nie mają zbyt dużo pieniędzy.

Chorwacja jest głównie znana z pięknego wybrzeża. Historycznie zwało się ono Dalmacją i jego unikatową cechą są setki małych wysepek rozrzucone wzdłuż linii brzegowej. Wiele z nich jest niezamieszkanych i czekają na eksplorację! Poza tym w kraju tym znajdziemy parki narodowe oraz ciekawe miasta z wiekową tradycją. No i oczywiście lokalną kuchnię, dla zwolenników turystyki kulinarnej. Chorwackie potrawy głównie składają się z baraniny, dziczyzny oraz ryb (brodet).

Jednym ze sposobów na dodatkowe zminimalizowanie kosztów wakacji jest wybranie się do Chorwacji samochodem. Ostatnio w ten sposób wycieczkę organizuje sobie coraz więcej osób. Jeżeli zbierzemy skład z kilkoma kierowcami, można się zmieniać „za kółkiem” i trasę pokonuje się wtedy bardzo sprawnie.

The following two tabs change content below.