Czy Apollo 11 lądował na Księżycu?

lądowanie na księżycu

Zwolennicy spiskowych teorii twierdzą, że lot na Księżyc z 1969 roku był jednym, wielkim oszustwem. Nagrania astronautów kroczących po powierzchni Srebrnego Globu uważają za sfałszowane. Na ten temat niedawno wypowiedział się jeden z członków załogi – Neil Armstrong.

82-letni obecnie astronauta udzielił wywiadu agencji CPA Australia. Odniósł się w nim między innymi do spiskowych teorii, według których misja Apollo 11 z 1969 roku nie zakończyła się lądowaniem na Księżycu. Zwolennicy tego poglądu uważają, iż ówcześnie nie istniała technologia umożliwiająca dokonanie tego wyczynu. Materiały wideo z lądowania uznają za manipulację powstałą w studio na Ziemi.

Armstrong wyraził zrozumienie zafascynowania ludziom tym tematem. Uważa, iż teorie spiskowe są popularne, ponieważ są bardzo interesujące. Jednak zapewnił, że lądowanie na księżycu w 1969 roku miało miejsce. Przy projekcie tym pracowało w NASA około 800 tysięcy osób i, jak zauważa astronauta, niemożliwe by było zatuszowanie oszustwa przy takiej liczbie wtajemniczonych. Poza tym na powierzchni naszego satelity pozostały ślady stóp oraz urządzenia ekipy z Apollo 11. Będą one odnalezione przez przyszłe misje, co będzie potwierdzeniem historycznych nagrań.

Oczywiście nietrudno zgadnąć, że zapewnienia człowieka biorącego udział w misji nie przekonają zwolenników teorii spiskowej. Ostatnio oliwy do ognia dolała NASA, zakazując innym krajom lądowań w strefie, gdzie operowała misja Apollo 11. Ma to na celu ochronienie pozostałości po misji przez zniszczeniem i wpływem człowieka, a ich zachowanie można motywować względami chociażby badawczymi czy historycznymi. Jednak sceptycy krok ten uznali za próbę uniemożliwienia weryfikacji tego, iż Stany Zjednoczone w 1969 nie postawiły swojej flagi na Srebrnym Globie.

Poniżej nagranie z lądowania Apollo 11 na Księżycu:

[Źródło: odkrywcy.pl]

The following two tabs change content below.