Deweloperzy kuszą klientów noworocznymi promocjami nieruchomości

Tuż po Nowym Roku wiele sklepów ogłosiło wyprzedaże. Nie uniknęła ich również branża nieruchomości. Oferty deweloperów właśnie teraz są szczególnie kuszące. Co takiego oferują swoim klientom?

Deweloperom zależy na odzyskaniu zamrożonego kapitału, nie wahają się więc przed sporymi obniżkami cen, nawet jeśli miałoby to być jednoznaczne z ograniczeniem ich zysku. W szczególnie atrakcyjnych cenach można obecnie nabyć mieszkania budowane w latach 2008-2010.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto go starannie przemyśleć. Powinniśmy na przykład uświadomić sobie, że mieszkania na sprzedaż po niższych cenach były budowane jeszcze przed kryzysem. Oznacza to, że są większe, mniej funkcjonalne, a często również gorzej usytuowane. Z drugiej strony ich cena jest znacznie bardziej kusząca od mieszkań oddawanych do użytku obecnie.

Deweloperzy starają się jednak przekonywać do zakupu nowych mieszkań innymi sposobami. W cenie mieszkania oprócz samego lokalu często możemy nabyć też dodatkowe udogodnienia, takie jak garaż, piwnica czy miejsce parkingowe.

Aby rozwiać obawy przez zakupem mieszkania, które jeszcze nie zostało wybudowane, deweloperzy są w stanie obniżyć jego cenę nawet o 10%. Często umożliwiają też wpłatę większej części należności za zakup już po oddaniu mieszkania do użytku.