Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Kawasaki ZZR 1400

Nowy Kawasaki ZZR 1400 posiada konstrukcję zbliżoną do swojego poprzednika, ale większość elementów stworzono od podstaw. Mocy również nie brakuje – maszynę wyposażono w 210 koni mechanicznych.

Ten model choć w dużej mierze przypomina poprzednią generację, posiada odmienione wnętrze. Motocykl robi wrażenie takimi cechami jak większy moment obrotowy czy wyżej położone odcięcie zapłonu.

Mimo zapowiedzi jednakże maszyna posiada 210, a nie 250 KM, co oczywiście wcale nie ujmuje jej uroku. Pozostałe szczegóły, które wyróżniają model ZZR 1400 to chociażby aluminiowa rama dopasowana do większej mocy silnika. Większa część tej części została stworzona od nowa, choć wygląda identycznie jak w poprzednim Kawasaki.

Nierówne drogi przyczyniły się do tego, że twórcy popracowali trochę nad systemem ABS. Tu mamy dostępny najnowszy, ulepszony system. Większą przyjemność z jazdy motocykliści będą mogli czerpać dzięki możliwości wyboru trybu pracy silnika. Dzięki temu kierowca może dostosować moc do indywidualnych upodobań oraz warunków panujących na drodze.

Inną zaletą ZZR 1400 jest ergonomia. Na pokrywie zbiornika znajduje się specjalne wgłębienie ułatwiające chowanie się za owiewką. Ponadto nadwozie zapewnia lepszą wydajność aerodynamiczną i stabilność przy dużych prędkościach.