Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Książki dla chorych dzieci – Czytelnia Uśmiechu

Choć chorych pacjentów trudno jest pocieszyć, to nowy program wsparcia dla maluchów cierpiących na schorzenia onkologiczne oraz hematologiczne ma pomóc w przywoływaniu uśmiechu na dziecięcych buziach.

„Razem możemy więcej”, czyli fundacja WARTY oraz Kredyt Banku postanowiła przekazać dzieciom leżącym na oddziałach onkologii i hematologii komplety książek dla najmłodszych. Program, w ramach, którego odbędzie się całe przedsięwzięcie to „Czytelnia Uśmiechu”. W związku z nim, na wszystkie polskie oddziały tego typu mają trafić pozycje, które zaciekawią i rozbawią najmłodszych pacjentów. Poza samymi, klasycznymi książkami, wśród podarków znajdą się również audiobooki. W ten sposób darczyńcy pragną, choć na chwilę odwrócić uwagę dzieci od ich choroby i zagwarantować świetną, kreatywną rozrywkę.

Pomysł został doceniony przez lekarzy pracujących na wszystkich 18 oddziałach tego typu. Zaznaczają oni, że lepsze nastawienie pacjenta ma duży wpływ na postępy leczenia. A dobry humor dziecka rozpromienia także twarze jego bliskich i pracowników szpitala.

Chorujące dzieci tracą najpiękniejsze lata swojego życia. Cierpią i boją się, zamiast bawić. Dlatego literatura ma pomóc im w szybkim zapomnieniu o rzeczywistości. Patronem programu „Czytelnia Uśmiechu” jest Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, a patronami medialnymi: dwutygodnik „Przyjaciółka”, TVP INFO oraz IPLEX.PL.