Nieruchomości komercyjne w Polsce i na świecie

Aż czterokrotnie wzrósł wskaźnik inwestowania w polskie nieruchomości komercyjne przez zagranicznych inwestorów. To zdecydowanie dobry prognostyk na przyszłość!

Coraz większym zainteresowaniem zagranicznych inwestorów cieszą się nabywane w Polsce nieruchomości komercyjne. Po ubiegłym, dość słabym roku, jeśli chodzi o inwestowanie w ten typ nieruchomości, Polska znów wysuwa się na prowadzenie. Okazuje się, że nieruchomości komercyjne w Polsce, są bardziej popularne niż podobne w Londynie, Berlinie i Paryżu! Skąd takie zmiany?

Specjaliści z branży zauważają, że nieruchomości komercyjne w naszym kraju są tańsze niż na Zachodzie, a przy tym bardziej perspektywiczne. Po kryzysie na rynkach finansowych, który dość mocno ugodził i w Polską sprzedaż domów, lokali i hal magazynowych, znów wracamy na dobre tory – i to ze znaczącym wzrostem. Trzy pierwsze kwartały roku 2010 to aż 4 krotny wzrost inwestycji w nieruchomości komercyjne. Jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma, to bilans końcowo roczny może okazać się zaskakująco wysoki.

Popularne miasta, w których zagraniczni inwestorzy wyszukują dla siebie najwięcej nieruchomości ww. typu to m.in. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław a ostatnio nawet Białystok. Znana australijska firma Valad Property Group podkreśla, że na obecny moment Polska jest jedynym z krajów europejskich, w których inwestowanie w komercyjne lokale rzeczywiście się opłaca.