Nowe czytniki ebooków już wkrótce?

Czytnik Kindle podbija świat, ale konkurencja nie zostaje w tyle. PocketBook szykuje nowość do odczytywania ebooków, którą zaprezentuje na berlińskich targach IFA 2010.

Tajemnica jest pilnie strzeżona, ale znane są już niektóre informacje. PocketBook to firma, która wprawdzie rzadko bryluje na rynku amerykańskim, gdzie liderem jest modny czytnik Kindle, Nook i Sony Reader, ale dla Polski informacja o ich nowościach jest istotna. Producent aktywnie rośnie w siłę na rynku państw nadbałtyckich, dlatego jego nowość – która znawcom przypomina tablet jest wyczekiwana na najbliższych targach IFA.

IFA 2010 zaprezentuje modele 602 i 609 – tańsze od wiodących marek, ale nie odstające od nich zbytnio technologią i jakością odczytu, modele 603 i 903 – droższe i bardziej wydajne oraz nowość: PocketBook IQ,który będzie prawdopodobnie pośrednią drogą między tabletem, a klasycznym czytnikiem ebooków. O PocketBook IQ wiadomo niewiele – tajemnica produkcji i chęć zrobienia wrażenia na targach jest większa niż wcześniejsza możliwość reklamowania czytnika, dlatego tylko strzępki wiadomości o nim przedostały się do opinii publicznej. Kolorowy, 7-calowy ekran dotykowy, wyświetlacz TFT, oczywiście WiFi, bluetooth i silnik Android 2.0. Specjaliści nie wiedzą dlaczego Android 2.1 ani 2.2 nie przypadł twórcom do gustu, ale do końca nic tak naprawdę nie wiadomo, więc niespodzianka jest warta oczekiwania.