Praca w święta – kto w czasie świąt musi pracować?

Dla większości nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas wypoczynku. Niektórzy jednak zamiast odpoczywać i cieszyć się rodzinną atmosferą Świąt będą musieli w tym okresie pracować. O kim mowa?

W czasie Świąt pracują między innymi policjanci, lekarze, strażacy i strażnicy miejscy. Dla nich to dzień jak każdy inny, w którym muszą dbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Ich obowiązków zwyczajnie nie można odłożyć na bok z powodu Świąt.

Co więcej, w okresie przedświątecznym i świątecznym jest ich zwykle więcej niż na co dzień. Na drogach zdarzają się wypadki, spowodowane przez pijanych i spieszących się kierowców.

Co roku do szpitala trafiają też osoby poszkodowane w wyniku nieumiejętnie odpalanych fajerwerków. Strażnicy miejscy muszą pilnować porządku na ulicach, na przykład w czasie pasterki. Pracy więc nie brakuje. Postarajmy się, by w tym roku było jej mniej niż dotychczas.

Oprócz pracowników służby zdrowia i służb porządkowych, w Święta pracują też taksówkarze, pracownicy kolei i kierowcy autobusów. Czas świątecznych wizyt u bliskich to dla nich szansa na dodatkowy zarobek. Niewielu decyduje się na to, by dobrowolnie z niego zrezygnować, żeby cieszyć się domową atmosferą.

W Święta znacznie częściej niż na co dzień przesiadamy się do taksówek i autobusów, po to by atmosfera przy świątecznym stole mogła być jeszcze bardziej swobodna.