Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Siódme miejsce dla Polski w rankingu nadużyć i korupcji biznesu

Polska znalazła się na 7 miejscu rankingu krajów wykazujących się największymi nadużyciami w biznesie. Okazuje się, że zjawiska tego rodzaju nasilają się, a Polacy nie wierzą w sprawiedliwość. 

Przedstawione w poniedziałek wyniki badań przeprowadzonych przez Ernst & Young obnażyły niezbyt optymistyczny obraz prowadzenia przedsiębiorstwa w Polsce. Znaleźliśmy się na siódmym miejscu w rankingu pod względem ilości nadużyć gospodarczych. Badania wykazały również, że skala tego zjawiska nadal się powiększa, a co gorsza, większość Polaków nie ufa wymiarowy sprawiedliwości.

Aż 75% badanych uważa, że korupcja jest wyjątkowo często spotykana w kwestii prowadzenia własnej działalności. Niespełna 20% respondentów przyznaje z kolei, że w ich firmach dochodziło do nadużyć, zaś 30% osób, które wzięły udział w badaniu, deklaruje gotowość do wręczenia łapówki. 56% badanych sądzi, że wymiar sprawiedliwości nie przynosi pożądanych efektów.

Przeprowadzone badanie obnażyło bolączki prowadzenia działalności w Polsce. Nieetyczne zachowania, jakie przejawia polski biznes, przekładają się na skuteczność funkcjonowania firm, zaś brak ich zwalczania prędzej czy później obróci się przeciwko przedsiębiorcom. Brak nam poczucia ochrony prawnej dla osób, które zgłaszałyby fakt łapownictwa.