Szersze strefy ekonomiczne Łodzi i Tarnobrzegu!

Pozytywne wiadomości dla polskiej gospodarki na szczeblu regionalnym – strefy ekonomiczne w Łodzi i Tarnobrzegu powiększają swoją powierzchnię i zyskują nowych inwestorów. Duże brawa dla tych miast!

W sumie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ma powstać aż 500 nowych etatów, a wszystko to za sprawą 8 nowych inwestorów, którzy weszli do strefy na początku bieżącego roku.

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej swoją działalność rozpocznie między innymi firma Mecalit Polska, producent blach wierzchnich do sprzętu AGD wykorzystywanych przez większość znanych marek. Z jego usług jak dotąd korzystają między innymi Bosch i Siemens, jednak firma zapowiada, że rozbudowa zakładu przyczyni się do poszerzenia współpracy. Inwestycja pochłonie ponad 4 mln złotych i stworzy 25 nowych miejsc pracy. 

Powiększają się też wymiary tarnobrzeskiej strefy ekonomicznej. Obecnie zajmuje ona powierzchnię blisko 1,5 tys ha. W założeniu ma poszerzyć się o dodatkowe 220 ha. Nowy obszar obejmujący podstrefy na Mazowszu, w Przasnyszu i Węgrowie z pewnością przyciągnie kolejnych inwestorów. Strefa oferuje im bardzo dobre warunki do prowadzenia działalności, między innymi zwolnienie z podatku dochodowego.

Wysokość ulgi może sięgać nawet 50%. Najwyższe zwolnienia przewidziano dla małych i średnich firm.