Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Tajwański Luxgen5 – oczekiwanie na testy uderzeniowe

Firma Luxgen z Tajwanu zaprezentowała swój nowy światowy model samochodu rodzinnego typu sedan. Samochód sprawia pozytywne wrażenie i być może odniesie globalny sukces.

Luxgen5 ma nowoczesną sylwetkę, dynamiczne linie nadwozia, a reflektory przednie zaopatrzone są dodatkowo w diodowe światła do jazdy dziennej.

Wnętrze samochodu również jest zadowalające nawet dla najbardziej wymagających konsumentów. Jest ono wypełnione elektronicznymi gadżetami, takimi jak system multimedialny, wykorzystujący android, o średnicy wyświetlacza 9 cali. System ten, stworzony przez HTC to kino domowe, nawigacja satelitarna i tablet.

Na miejscu tradycyjnych zegarów znajduje się ekran LED i wyświetlacz HUD. Tapicerka jest oczywiście skórzana, a listwy ozdobne wykonane z wysokiej jakości aluminium. Pod maską samochodu znajdować się będą dwie jednostki silnikowe: duży, dwulitrowy silnik o mocy 170 i 256 KM, który ma dysponować przyspieszeniem do 100 km/h w ciągu 8 sekund i rozpędzać się do 210 km/h, którą producenci określają jako prędkość maksymalną tego modelu. Z kolei mniejsza jednostka napędowa Luxgenu5 o pojemności 1,8 litra dysponuje mocą 150 KM, a jej moment obrotowy to 231 Nm.

Cena tego samochodu nie została jeszcze oficjalnie podana. Luxgen5 czeka również na testy uderzeniowe, których wyniki będą kluczowe dla przyszłości tego samochodu na rynku europejskim.