Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Tanio i z zyskiem – zakupy przez internet!

Polacy coraz chętniej korzystają z bogatych ofert sklepów internetowych. Tylko w 2009 roku zanotowano 22% wzrost ilości wydawanych za pośrednictwem internetu pieniędzy!

Rok 2010 przyniesie nam jednak stabilizację.

Zakupy przez internet są popularne już na całym świecie. Rewolucja, jaka przetoczyła się w sieci przez ostatnią dekadę, sprawiła, że rozwinął się handel, który wymaga mniejszych kosztów.

To sprawia, że produkty oferowane klientom są tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Zakupy przez internet będą kosztowały jeszcze mniej, ponieważ od czerwca wchodzą w życie regulacje przyjęte przez Komisję Europejską. Dotychczas przedsiębiorcy internetowi płacili wyższe ceny w hurtowniach, niż sprzedawcy prowadzący sklepy stacjonarne. Taki stan rzeczy tłumaczono tym, że przedsiębiorca internetowy ponosi i tak mniejsze koszty, a wyższe ceny w hurtowniach miały służyć wyrównaniu szans.Od czerwca natomiast osoby prowadzące sprzedaż online mogą liczyć na takie same ceny w hurtowniach, jak stacjonarna konkurencja.

Dla klientów oznacza to oczywiście jeszcze niższe ceny w sklepach internetowych. Co ważne – w ubiegłym roku wydaliśmy aż 13,5 miliarda złotych na internetowe zakupy. Jest to aż 22 procentowy wzrost w stosunku do poprzedzającego roku.