Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Warszawa zachęca emigrantów do zakładania firm

Wróć do Polski, załóż firmę w Warszawie i wygraj do 40 tys. zł na jej prowadzenia + 1126 zł co miesiąc! Tak  warszawski Urząd Miejski zachęca emigrantów do powrotu i biznesowej działalności w Polsce.

Urząd m.st. Warszawy oraz Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie ogłosiły wspólne realizowanie ciekawego projektu „Zostań w Polsce – swoim szefem”, który ma zachęcić osoby przebywające za granicą do szybkiego powrotu i założenia własnej firmy w ojczystym kraju. Celem akcji jest promowanie Polski jako miejsca do prowadzenia biznesu, które może bez kompleksów konkurować z warunkami, jakie Polacy mają do prowadzenia działalności gospodarczej poza granicami Polski. Akcja dofinansowywana jest z funduszy unijnych.

Decydujący o przyznaniu dotacji danej osobie, będą brali pod uwagę innowacyjność i pomysłowość firmy, którą zamierza otworzyć wracający do kraju emigrant. Aby wziąć udział w akcji należy być osobą pełnoletnią, która przebywała ostatnio za granicą i może to potwierdzić odpowiednimi dokumentami. Należy również wypełnić wnioski i formularze dostępne na stronach projektu „Zostań w Polsce – swoim szefem”, a następnie oczekiwać na decyzję jury. Uwaga, oferta konkursowa jest szczególnie skierowana do emigrantów po 45 roku życia, którzy pracowali za granicą oraz emigrantek, które wracają do pracy po przerwie na wychowanie dziecka.

Zwycięzca otrzyma do 40 tys. zł na start, oraz miesięczne dofinansowanie w wysokości 1126 zł, które może okazać się strzałem w dziesiątkę i pomóc w opłacaniu bieżących podatków i ubezpieczeń na początkowym etapie istnienia firmy.