Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz XIX

Już 9 stycznia rusza kolejna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w Polsce zagra po raz XIX – tym razem zbierając fundusze na leczenie dzieci z chorobami nerek.

WOŚP – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rusza już wkrótce i jak zwykle ma ten sam, coroczny cel: pomóc w leczeniu chorych dzieci, zebrać pieniądze na odpowiedni sprzęt medyczny, dać chorym maluchom trochę radości i większe szanse na wyleczenie. I choć WOŚP co roku spotyka się z krytyką wielu osób, które uważają, że o sprzęt powinny dbać szpitale i NFZ a nie prywatni ludzie, choć Jurek Owsiak nie w każdych oczach cieszy się dobrą opinią, to jedno jest najważniejsze: Polacy ufają Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, cenią tę akcję i chętnie biorą udział we wszystkich koncertach, które WOŚP organizuje dla zbierania pieniędzy na sprzęt i leczenie dzieci.

Tegoroczna Orkiestra ma być wyjątkowa: po pierwsze, po ubiegłorocznym wycofaniu się części sponsorów (Wrocław), dziś wracają oni do Owsiaka – czy to po uspokojeniu się nastrojów kryzysowych, czy z potrzeby serca, a więc WOŚP zagra jeszcze głośniej i jeszcze lepiej, co z pewnością przełoży się na zebrane dla dzieci fundusze. Po drugie zaostrzono rygory dla wolontariuszy i w tym roku, np. na Dolnym Śląsku zamiast 3 tysięcy osób, które zgłosiły się jako wolontariusze – pieniądze będzie zbierać tylko 1,5 tysiąca osób, które otrzymały specjalne identyfikatory.

Zbieranie pieniędzy dla dzieci jak zwykle uprzyjemnią koncerty najbardziej znanych gwiazd, zespołów i tych, którzy chcą włączyć się w wielkie, znane już na całym świecie dzieło świątecznej pomocy dla dzieci chorych.