Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

XIV edycja Konkursu Polski Produkt Przyszłości

Jeśli chcesz wypromować firmę w kraju i zagranicą, weź udział w Konkursie Polski Produkt Przyszłości. Wymyśl coś innowacyjnego i złóż wniosek do 13 maja, a dzięki środkom unijnym możesz zyskać!

W konkursie udział mogą wziąć przedsiębiorstwa, indywidualni wynalazcy oraz zakłady doświadczalne. Warunkiem uczestnictwa jest okazanie oryginalnego, nowoczesnego wyrobu bądź innowacyjnej technologii produkcyjnej. Dofinansowania pochodzące ze środków unijnych przyznawane są w czterech kategoriach. Środki z funduszu EFS powędrują do jednostek, które przedstawią „wyrób przyszłości w fazie przedwdrożeniowej”, „technologię przyszłości w fazie przedwdrożeniowej” oraz „wyrób przyszłości w fazie wdrożeniowej” i „technologię przyszłości w fazie wdrożeniowej”. Poza nagrodą główną wręczane są również wyróżnienia dla dalszych miejsc.

Przykładem nagrodzonego projektu z ubiegłego roku jest „Pneumatyczna przepompownia ścieków EPP” przedsiębiorstwa EkoWodrol. Firma wcelowała w niszę rynkową, co zaowocowało jej wyborem w konkursie. Dzięki dofinansowaniu miała możliwość rozreklamowania swoich wyrobów i zyskania większego grona odbiorców. Natomiast laureatem nagrody specjalnej Ministra Gospodarki „eCO2 innowacja” została firma Fluid Kooperacja.

Nagrodę tę przyznaje się za polski produkt przyszłości o największym potencjale w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych.