Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Z początkiem kwietnia rusza Festiwal literacki Port Wrocław 2011

Już 8 kwietnia rusza kolejna odsłona festiwalu literackiego Port Wrocław 2011. Dwudniowa impreza będzie bogata w różne wydarzenia kulturalne, lecz jej głównym punktem ma być wspomnienie T. Różewicza.

W ciągu trwającego dwa dni festiwalu obchodzone będą 90. urodziny Różewicza. Z tej okazji odbędzie się aż 5 wydarzeń poświęconych jego twórczości. Cały pierwszy dzień dedykowany jest właśnie temu autorowi. Wykorzystane zostaną różne formy przekazu, co ma zachęcić uczestników do zapoznania się z dorobkiem autora. Pojawią się najnowsze książki Różewicza „Wycieczka do muzeum” i „Margines, ale…”.

Ponadto, przedstawiona zostanie antologia ”Dorzecze Różewicza”, do której dołączone jest nagranie w postaci DVD. Film został zrealizowany przy użyciu nieznanych dotąd materiałów.

Innym ważnym punktem programu festiwalu będzie prezentacja poezji południowoamerykańskiej. Łącznie w festiwalu udział ma wziąć aż ok. 50 artystów z Polski, a także przedstawiciele wielu innych krajów, w tym Łotwy, Islandii czy Finlandii. Oprócz tego, pojawi się również 40 wydawnictw. Podczas imprezy zostaną przedstawione, między innymi, książki takie jak „Teraz będziemy spać, leżeć bez ruchu lub ubierzemy się na powrót” oraz „Od kwietnia do kwietnia”. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Podczas Dziecinady odczytane zostaną książki „Skaczący Myszka” i „Słoń i kwiat”.