Genialne nastolatki zarobiły 100 mln USD

Czy można zarobić 100 milionów dolarów, mając kilkanaście lat? Okazuje się, że tak, a amerykańska nastolatka Catherine Cook i jej brat David, którzy tego dokonali są na to żywym dowodem!

Catherine i jej o rok starszy brat założyli serwis społecznościowy myyearbook. Zasada działania serwisu jest doskonale znana z innych portali tego rodzaju. Za jego pośrednictwem możemy nawiązywać nowe znajomości, kontaktować się ze znajomymi, czy wspólnie grać w gry. Przez kilka lat działalności, serwis zdążył zaskarbić sobie sympatię wielu internautów. W przeciągu miesiąca 70 milionów użytkowników generowało blisko miliard odsłon serwisu! Nic dziwnego, że po pewnym czasie zainteresował się nim poważny inwestor.

Firma Quepasa Corp, prowadząca portale społecznościowe dedykowane Latynosom mieszkającym w USA złożyła rodzeństwu propozycję kupna założonego przez nie portalu. Kwota 100 milionów dolarów wydała się im na tyle kusząca, że zdecydowali się przyjąć ofertę Quepasa Corp. 82% oferowanej ceny stanowią udziały w firmie, zaś pozostałymi 18 milionami dolarów rodzeństwo może dowolnie dysponować.

Trzeba przyznać, że osiągnięcie amerykańskich nastolatków jest naprawdę imponujące. W ciągu kilku lat zarobili kwotę, która pozwoli im nie pracować do końca życia – któż z nas o tym nie marzy?