Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

„Jem zdrowo” – czy na pewno wiesz co jesz?

Zdrowa dieta to nie tylko trend służący lepszemu samopoczuciu i dbałości o siebie, ale i moda. Czy jednak, jesteśmy w stanie zdrowo się odżywiać? Jaka jest różnica między chęcią a rzeczywistością?

Większość z nas wie, że aby zdrowo się odżywiać, należy jeść owoce i warzywa, dbać o odpowiednią ilość białka, witamin, soli mineralnych, a także wybierać te tłuszcze, które nie powodują wzrostu poziomu cholesterolu, ale pozwalają na rozpuszczanie się witamin w organizmie.

Jednak, idąc do sklepu i kupując te produkty, które wydają nam się być zdrowe, nie możemy mieć pewności, że rzeczywiście przyniosą one korzyści naszemu ciału.

W dzisiejszych czasach większość produktów jest tak nafaszerowana chemią, że trudno znaleźć w nich naturalne wartości odżywcze. Odpowiednie substancje, czyli głównie konserwanty pozwalające dłużej przechowywać towary mają zły wpływ na nasze zdrowie. Barwniki i aromaty bywają uczulające i zmniejszają zawartość substancji odżywczych. W świetny sposób zastępują rzeczywiste właściwości poszczególnych pokarmów.

Oprócz tego, wielu z nas kupuje jedzenie w dyskontach. Hipermarkety rzeczywiście oferują konkurencyjne ceny, lecz nastawiają się na masową sprzedaż. Oznacza to, że nie dbają o jakość produktów, ale o wielkość zbytu. Dlatego często kupujemy produkty, których termin ważności jest sztucznie przedłużany lub te, którym właśnie kończy się okres zdatności do spożycia. Poza tym, liczne towary są przechowywane w warunkach, które niekorzystnie na nie wpływają, pozbawiając je naturalnych właściwości.

Dodatkowo, w ciągłej pogoni, nie mając czasu na przyrządzenie posiłku, chętnie sięgamy po fast-foody, które wręcz dewastują ciało. I tak oto zdrowe odżywianie staje się mitem.