Nowy Bond już wkrótce?

Jeśli wytwórnia filmowa MGM zrealizuje zapowiedzi – już w listopadzie 2012 będziemy mogli zobaczyć nową odsłonę filmu „James Bond”, który jest już produkcją kultową.

O filmach o superagencie, jakim jest James Bond, można by powiedzieć wiele: że są tendencyjne, mniej emocjonujące niż klasyczna sensacja i dość przewidywalne, ale jednego nie można im odebrać: od lat biją rekordy popularności! Przygody Bonda corocznie oglądają miliony osób na całym świecie, o powtórkach, przy których zasiada się z przyjemnością nawet nie wspominając. Już w listopadzie 2012 będziemy mogli obejrzeć nowy odcinek Bonda, ponownie z Danielem Craigiem w roli głównej.

Mimo wielomiliardowego zadłużenia, jakie ma dzisiaj wytwórnia Metro Goldwyn Meyer, zapowiedzi nowego filmu z Bondem już emocjonują świat, i choć przystojny Craig, który jest blondynem nie do końca wpisuje się w naszą wizję agenta 007 to jednak film obejrzymy z pewnością. O ile w ogóle się pojawi – MGM jest dziś tak zadłużona, że nowe produkcje nie przynoszą jej zysków, a chętni na zakup plajtującej wytwórni już ustawiają się w kolejce. Nawet jeśli tworzenie filmów jest dzisiaj ryzykiem, bo albo się uda, albo nie, to MGM wciąż ma wyłączne prawa do ponad 4 tysięcy filmów wraz z ich reedycjami, a wśród nich jest właśnie James Bond.