Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

5 mln zł na pomoce dydaktyczne dla trójmiejskich szkół

Wbrew pozorom, środki rządowe nie zawsze umykają uwadze obywateli. Projekt „Radosna Szkoła” jest dowodem na to, że politycy dbają o edukację, między innymi urządzając place zabaw i wspierając szkoły.

Ogromna inwestycja, która obejmuje przekazanie na rzecz szkół i innych instytucji wychowawczo-oświatowych z województwa pomorskiego aż 5 mln zł jest możliwa, dzięki skutecznej współpracy państwa oraz samorządów lokalnych. W ten sposób, korzystając ze środków budżetu państwa wszystkie uwzględnione w programie placówki będą mogły pozwolić sobie na budowę i modernizację placów zabaw. Dodatkowo, otrzymają możliwość wzbogacenia swoich zasobów o różnorodne pomoce dydaktyczne. Przekazane środki mają obejmować zakup takich artykułów, jak na przykład wskaźniki czy tablice edukacyjne.

Całość przeznaczonych środków zostanie rozdzielona pomiędzy 59 szkół podstawowych. Kilkanaście z nich znajduje się w samym Trójmieście.

Największą przewidywaną dotacją ma być ta, która trafi do Szkoły Podstawowej w Osowie. Będzie wynosiła ponad 63 tys. zł i ma zostać wykorzystana na budowę placu zabaw dla dzieci. Program „Radosna Szkoła” ma być skuteczną inwestycją w rozwój dzieci i młodzieży. Pomoce dydaktyczne będą wspierać ich edukację podczas zajęć lekcyjnych, natomiast place zabaw mają skłaniać do wzmożonej aktywności fizycznej i być inwestycją w lepsze zdrowie małych obywateli. Do 2014 roku projekt „Radosna Szkoła” ma objąć znacznie więcej szkół podstawowych.