Młodzi malują – wystawy, pokazy, wydarzenia

Uważa się, że młodzi artyści gustują przede wszystkim w sztuce nowoczesnej, która w ogromnej mierze oznacza grafikę komputerową.

Faktycznie, w tym sądzie jest wiele prawdy, gdyż najciekawsze grafiki komputerowe to właśnie zrealizowane pomysły młodych ludzi. Jednakże nie tylko programy graficzne umożliwiają dzisiaj młodym realizację ich artystycznych wizji. Sporo młodych ludzi interesuje się malarstwem. Tworzą oni specyficzną grupę ludzi pełnych pomysłów, twórczych oraz pełnych pasji. W swoich obrazach przedstawiają nie tyle rzeczywistość, jaka dzieje się dookoła nich, ile taką, jaką chcieliby ona była. Najczęstsza technika, jaką się posługują w swoich dziełach to przede wszystkim rysunek, szkic oraz akwarela.

Przykładem takich młodych twórców jest grupa pochodząca z Wieliczki. Jest to zespół młodych ludzi, pasjonatów, którzy mają już na swoim koncie liczne swoje osiągnięcia. Ich talent doceniony został nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Młodzi artyści, specjalizują się przede wszystkim w pejzażach oraz w tak zwanej martwej naturze.

Ich obrazy to połączenie prawdziwej pasji z wyobraźnią oraz zaangażowanie i prawdziwa chęć zafascynowania swoimi dziełami potencjalnego odbiorcy.

Oczywiście ci młodzi twórcy to jedynie przykładowa grupa zapaleńców, pełnych pasji i pomysłów. Dość ciekawe wystawy – niemal przez okrągły rok, prezentujące najnowsze osiągnięcia młodych malarzy, można też podziwiać w kulturalnym Wrocławiu. Najczęściej wernisaże te są organizowane w restauracjach. Ten oryginalny sposób promowania młodych talentów, na stałe niemal wpisał się w historię i aktywność miasta.