500 zł miesięcznego stypendium dla studenta

Aż 898 tys. złotych Fundacja Sapere Auso przeznaczy na stypendia dla zdolnych studentów w Małopolsce. Wsparcie w wysokości 500 zł miesięcznie ma szansę dostać aż 267 osób. Zgłoś się do 15 listopada!

Zostało już niewiele czasu do końca przyjmowania zgłoszeń od małopolskich studentów o stypendium Fundacji Sapere Auso. Termin mija 15 listopada, ale to wystarczająco długo na to, by studenci mogli się dobrze przygotować i zaprezentować swoje zdolności naukowe, artystyczne i talenty sportowe. Komisja decydująca o przydzielaniu stypendiów będzie brała pod uwagą osiągnięcia naukowe i średnią ocen osób, które zgłoszą się po fundusze (stypendium naukowe – średnia 4,5, artystyczne – min. 4,25, sportowe – min. 4,00).

Fundacji rozdzielając stypendia zależy przede wszystkim na motywowaniu, promocji i wyróżnieniu osób, które swoją postawą, wynikami naukowymi i chęciami do nauki wpływają na podnoszenie poziomu wiedzy w regionie.

Skąd Fundacja ma takie pieniądze na stypendia dla studentów? To w ramach realizacji projektu Regionalny Program Stypendialny 2010 dla Województwa Małopolskiego, na który przeznaczone było łącznie 1,2 mln zł – Fundacja Sapare Auso została wybrana do jego realizacji. Drugim ośrodkiem, który zajmuje się rozdawaniem stypendiów w ramach tego programu jest Stowarzyszenie Wspólnota Polska – oddział krakowski.

Jesteś studentem, masz dobre wyniki w nauce, szczególne talenty sportowe, artystyczne i inne umiejętności, które powinny zostać docenione? Zgłoś swoją osobę do stypendium i zyskaj 500 zł dodatkowych pieniędzy każdego miesiąca!