Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Cadillac Fleetwood Limo Elvisa – już 12 listopada na aukcji!

Niezwykła gratka dla wszystkich fanów Elvisa Presleya! Tylko teraz można wejść w posiadanie samochodu, którym jeździł „Król”! Już wkrótce na aukcję zostanie wystawiony jego Cadillac Fleetwood Limo.

Cadillac, który ma trafić na aukcję zachwyca z kilku powodów. Przede wszystkim, imponująca jest jego sylwetka.

To samochód, który zwróci uwagę wszystkich wielbicieli motoryzacji, szczególnie tych gustujących w autach pochodzących z dawnych czasów. Samochód należący niegdyś do króla rock’n’rolla został wyprodukowany w 1955 r. i może zmieścić aż 8 osób. Jego gabaryty sprawiają, że prezentuje się tak fenomenalnie, a jazda nim jest naprawdę wyjątkowa.

Ma aż 255 KM, a jego silnik ma pojemność 5,4l. Czarny kolor lakieru jest fanaberią Elvisa Presleya – to on kazał przemalować niebieskie auto. Cadillas Fleetwood Limo był używany przez Presleya podczas tournee po południowych Stanach Zjednoczonych w 1956 r. Po latach trafił do Muzeum Elvisa Presleya, a potem został przeniesiony do Elvis-A-Ramy w Las Vegas. Obecnie piękny Cadillac pozostaje w posiadaniu prywatnego kolekcjonera. Zgodnie z założeniami, na aukcji pojazd ma osiągnąć cenę 100-150 tysięcy dolarów.

Ma do niej dojść 12 listopada br. Wszyscy chętni mogą być spokojni o prawdziwość pochodzenia samochodu. Okazuje się, że wraz z maszyną, jego nowy właściciel otrzyma również oryginalne dokumenty, w tym umowę kupna, którą podpisał Vernon Presley, ojciec Elvisa. Dodatkowo, dołączona zostanie instrukcja obsługi wozu wraz z autografem piosenkarza.