Chcesz mieć e-sklep? Ile to kosztuje?

Zakładając sklep internetowy, potrzebne jest nam oprogramowanie, które może kosztować ponad 2 tys. zł. Istnieją także wersje, które wykupuje się co miesiąc i tu koszt wynosi mniej więcej 200 zł.

Internet daje nam obecnie wiele możliwości pracy bez wychodzenia z domu. Wiele osób chętnie decyduje się na założenie sklepu internetowego, co jest całkiem opłacalnym przedsięwzięciem, jeśli wiemy, jak się do tego zabrać i mamy dobrze opracowany biznesplan.

Znaczna część sprzedawców internetowych decyduje się na udostępnianie ofert na portalach aukcyjnych, bo jest to nieopodatkowane. Z drugiej strony musimy liczyć się z ogromną konkurencją. Wszyscy chcą zarabiać dużo, przy najmniejszym nakładzie pracy. Jeśli chcemy, aby nasz e-biznes szedł szybko i sprawnie, potrzebna nam będzie własna strona internetowa, musimy też przede wszystkim zainwestować w dobry program, który pomoże nam nad całością zapanować.

Tu mamy wiele różnych możliwości, w zależności od tego, jakimi funduszami dysponujemy. Jeśli nie wiemy, na co się zdecydować, możemy skorzystać z wersji demo takiego oprogramowania. Wtedy przez kilka dni, czy cały tydzień możemy spróbować symulacji prowadzenia sklepu przy pomocy konkretnego programu. Wersja demo jest bezpłatna. Jeśli zdecydujemy się na jakiś program, musimy przygotować się na koszt około dwóch tysięcy złotych.

Oczywiście, to nie koniec kosztów – do tego dojdzie cena za dobry antywirus, certyfikaty bezpieczeństwa, moduły wewnętrzne, hosting i serwer. A to już naprawdę spore koszta.