Co dalej z ekskluzywną marką Maybach?

Maybach to firma produkująca luksusowe samochody uważane za jedne z najlepszych. Łączą ekskluzywność i sportowe cechy, co sprawia, że są niezwykłe. Mimo tego możliwe, że niedługo znikną z rynku.

Maybach jest marką silnie związaną z innym, wielkim koncernem samochodowym – firmą Daimler. Automatycznie, łączy się również z marką Mercedes-Benz będącą największą chlubą Daimlera. To właśnie te dwa giganty zastanawiają się nad przyszłością cennego Maybacha.

Pomimo sławy, jaką się cieszy, brakuje chętnych, którzy kupowaliby samochody. Koszt poszczególnych modeli sięga, bowiem nawet kilkuset tysięcy euro. W 2002 r., Daimler miał nadzieję, że roczna sprzedaż Maybacha będzie oscylowała w granicach 1600 aut. Niestety, w 2009 r. udało się znaleźć nabywców jedynie dla 200 egzemplarzy. Nie dziwią, zatem wątpliwości producenta, który w takiej sytuacji staje się stratny.

W związku z problemami, koncerny łączące swoje siły mają nie lada dylemat. W grę wchodzi całkowite zakończenie produkcji Maybacha lub znalezienie partnera, który pomoże stworzyć nowy, ulepszony model. Do mediów przeciekły informacje, jakoby ostateczna decyzja miała zostać podjęta do 1 lipca b.r. Jeżeli Daimler miałby znaleźć markę chętną do współprodukcji Maybacha, prawdopodobnie byłby to Aston. Brytyjska firma jest na razie jedyną, która zainteresowała się możliwością uczestnictwa w produkcji najnowszej wersji lusksuwoego samochodu.