Czas studniówek, czyli uczniowski bal

Gorący okres studniówek już ruszył! Przyszli maturzyści szykują się na bale – jak one wyglądają dzisiaj i od jakich tradycji odchodzą szkoły i organizatorzy?

Choć do matury zostało jeszcze trochę czasu, to dziś uczniowie ostatnich klas nie myślą o czekających ich egzaminach, ale o zaczynającym się właśnie sezonie studniówkowym. I choć bal na sto par, czarne spódnice i białe koszule dawno odeszły już do lamusa, to wciąż inauguracyjny polonez święci triumfy popularności, a uczniowie równie chętnie co ich rówieśnicy sprzed lat bawią się na ostatniej tak dużej, wspólnej imprezie.

Jak wygląda współczesna studniówka? Zgodnie z obowiązującymi trendami, nie jest już organizowana w sali gimnastycznej, a zwykle w specjalnie wynajętym i przygotowanym do tego lokalu – czasem bywa to duża restauracja, czasem klimatyczny zameczek gdzieś na obrzeżach miast. Współcześni uczniowie coraz mniejszą wagę przywiązują dziś do tego, by mieć na studniówce partnera, choć i zdesperowanych poszukiwaczy towarzysza na bal nie brakuje, co łatwo zauważyć np. na aukcjach allegro, gdzie zarówno panie jak i panowie odpłatnie proponują swoje towarzystwo na studniówkę.

Dużym wzięciem cieszą się też tzw. studniówkowe imprezy tematyczne, podczas których wszyscy przebierają się w stroje z dawnych epok, lub sięgają do nowoczesnej stylizacji, która nawet nauczycieli potrafi przyprawić o zawrót głowy. Pierwsze studniówki już się odbyły, a ich prawdziwy wysyp już w najbliższych dniach!