Ford ma sposób na ochronę krawędzi samochodowych drzwi

Dla tych, którym wyjątkowo często zdarza się otrzeć ranty drzwi samochodu na parkingu o sąsiadujące auto albo o ścianę w garażu, Ford wymyślił sposób na ich zabezpieczenie.

Zatłoczone parkingi będące domeną niektórych polskich miast mogą kierowców przyprawiać o bóle głowy, a karoserie ich samochodów o niechciane pamiątki. Szczególnie „bolesne” są zarysowania powstające podczas zbyt zamaszystego otwierania drzwi, które w efekcie uderzają o sąsiedni samochód pozostawiając ślad i na jego karoserii i na naszej.

Wymyślne formy nadwozi nowoczesnych aut również sprawy nie ułatwiają i kiedy stajemy się szczęśliwymi właścicielami samochodu o futurystycznej sylwetce, zaczynamy dostrzegać poważne problemy z parkowaniem. Ford wymyślił natomiast patent, który pozwoli ochronić drzwi naszego samochodu, jak i auta stojącego obok.

Nowy Ford Focus został wyposażony w specjalne „listki”, które wykonano z tworzywa sztucznego. Mechanizm ich działania jest bajecznie prosty i w żaden sposób nie wpływa na estetykę samochodu. Po prostu w momencie otwarcia drzwi, listki wysuwają się, chroniąc ranty, a kiedy zamykamy, chowają się do wewnątrz.

Technologia nosi nazwę Door Edge Protector i pojawi się na wyposażeniu Focusa w 2012 roku. Jest ona dziełem inżynierów z Kolonii.