Gołota kontra Adamek?… sportowe pomysły niskich lotów

Czy walka Gołota-Adamek odbędzie się po raz drugi? Nie wszyscy kibice bokserscy marzą o takim pojedynku. Jednak pieniądze, jakie stoją za starciem sprawiają, że istnieje prawdopodobieństwo powtórki.

Pomysł walki to inicjatywa Andrzeja Gołoty, który chciałby zrewanżować się za przegraną ze słynnym „Góralem” z Gilowic. Jeśli dojdzie do walki, to najprawdopodobniej odbędzie się ona w marcu 2012 r. w Stanach Zjednoczonych.

Sam Adamek nie wypowiedział się jeszcze jednoznacznie w tej kwestii. Być może, zamiast Andrzeja Gołoty, jego rywalem będzie Chris Arreola. On również przegrał kiedyś z Adamkiem, jednak Polak pokonał go na punkty, a nie jak Gołotę – poprzez nokaut. Na chwilę obecną, Tomasz Adamek pochłonięty jest treningami, które odbywa w Saint Louis, czyli w rodzinnych rejonach swojego trenera, Rogera Bloodwortha.

Polski bokser przyznał, że doszło już do wstępnych rozmów z przedstawicielami obu wspominanych pięściarzy, jednak nie ustalono jeszcze żadnych detali ewentualnej walki. Walka Adamka z Andrzejem Gołotą z pewnością byłabym dużym wydarzeniem medialnym, jednak niekoniecznie zachwyci prawdziwych kibiców, czekających na pięściarstwo z górnej półki.

Po technicznym nokaucie z 2009 r. w wykonaniu Adamka oraz przy słabej formie, jaką w ostatnich latach prezentuje Gołota, wynik walki wydaje się być dość oczywisty. Mimo tego, „Andrew” może nas jeszcze zaskoczyć. Wznowione treningi z dawnym trenerem, Samem Colonną mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, a jeżeli Tomasz Adamek przystanie na walkę, naród polski znów zostanie podzielony na dwa obozy kibicujące dwóm najlepszym polskim bokserom.