Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Jak zrobić udany biznes?

Od zawsze wiadomo, że Żydzi świetnie radzą sobie w interesach. W czym tkwi ich tajemnica? Jak zrobić udany biznes opierając się na ich mądrości?

O tym opowie nam książka „Żydowska mądrość”, która właśnie pojawiła się w księgarniach. Autorami publikacji  są rabin Levi Brackman oraz dziennikarz Sam Jaffe. Książka ta jest rzeczywiście pełna mądrości, ale jednocześnie bardzo dowcipna. Dzięki temu, lekko się ją czyta, ucząc się o tym, w jaki sposób można prowadzić interesy, by zawsze wyjść na nich korzystnie.

Jak przystało na Żydów, przyznają oni, jak duże znaczenie ma religia. Uważają, że to właśnie Tora pomaga im w osiąganiu celów w biznesie. Okazuje się, że nawet przypowieść o Mojżeszu można tak przetworzyć, by stała się wskazówką dla biznesmenów.

W tym przypadku, chodzi o to, by nie uciekać, nie poddawać się, nie konfrontować z przeciwnikiem, tylko brnąć do przodu tak, jak Mojżesz brnął z ludźmi w morze, nie zważając na fale. Natomiast, jeśli chodzi o pertraktacje, to według autorów najlepiej jest prowadzić je podobnie do Abrahama, który negocjował z Bogiem uwolnienie swojego syna. „Żydowska mądrość” nie jest ani książką typowo religijną, ani typowo biznesową. Jednak, właśnie takie połączenie dwóch, wydawałoby się skrajnie różniących się od siebie tematyk, dało bardzo ciekawe wydawnictwo, które miło się czyta, czerpiąc z niego wiele korzyści.

To pozycja, która będzie interesują zarówno dla osób głęboko wierzących, które szukają czegoś lekkiego, jak i dla biznesmenów, którzy chcą szybko poznać tajniki udanego prowadzenia interesów, Zaciekawi również wszystkich innych czytelników, którzy z uśmiechem będą wczytywali się w niezwykle przemyślane porównania twórców.