Jaki smartfon wybrać?

Chcesz kupić smartfon? Już za niewielką kwotę możesz cieszyć się nowym smartfonem, dopasowanym do własnych potrzeb. Rynek oferuje wiele modeli przenośnych urządzeń telefonicznych.

Osoby poszukujące prostego smartfonu w niskiej cenie z pewnością będą zadowolone z Samsunga – Star II (S5260), wyposażonego w moduł wi–fi. Jego główne wady to brak łączności 3G, modułu GPS i autofokusa. Drugim popularnym Samsungiem jest C6712 Star II Duoz, umożliwiającym obsługę 2 kart SIM, ale nie równocześnie.

Na przeciwnym biegunie cenowym znajdują się Samsung Galaxy SL i9003 i LG P970. Pierwszy to Android w wersji 2.3 Gingerbread o wyświetlaczu S-LCD oraz procesorze 1 GHz. Z kolei LG Swift Black P970 ma parametry bardzo podobne do Samsunga Galaxy SL z nieznaczną przewagą na rzecz LG.

Osoby ceniące markę Nokii oraz klawiaturę QWERTY będą usatysfakcjonowane modelem Nokia E6-00. Posiada on mały dotykowy ekran i system Symbian w wersji Anna (w przyszłości planowana aktualizacja do wersji Belle). E6-00 to też solidne wykonanie. Jednak jego główną wadą jest brak autofokusa. Nokia C7 też nie ma autofokusa, ale posiada 8 GB pamięci i system Symbian^3.

Paniom spodoba się Sony Ericsson Xperia X10 mini pro z Androidem, wysuwaną klawiaturą QWERTY, aparatem 5 Mpix z autofokusem oraz łącznością 3G i modułem GPS. Motorola Defy to smartfon z Androidem do zadań specjalnych – jego konstrukcja jest wzmocniona, kurzo- i wodoodporna. Minusem jest brak aktualizacji do nowych wersji Androida.

HTC ChaCha to Android dla osób młodych, z szybkim procesorem, ale z nakładką interfejsu w starej wersji. Jeśli Android ani Symbian nam nie odpowiadają, idealnym modelem będzie LG Swift 7 E900 z Windows Phone 7 z aktualizacją do 7.5 Mango i 1 GHz procesorem.