Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Konkurs literacki PTWK – wkrótce rozstrzygnięcie!

Znamy już nominowanych w Konkursie Literackim PTWK – i choć do rozstrzygnięcia jeszcze prawie miesiąc, to już wiadomo, że emocji w warszawskim Klubie Księgarza z pewnością nie zabraknie!

Polscy twórcy, prozaicy, poeci i miłośnicy literatury dziecięcej już dziś mogą sprawdzić, dlaczego poniżej wymienione wydania uznano za najlepsze i z jakich powodów dostały nominację do cennych nagród i uznanie komisji PTWK.

W kategorii poezji genialnym piórem popisali się: Magdalena Bielska „Wakacje Widmo”, Szczepan Kopyt „Sale, sale, sale” i Przemysław Owczarek „Cyklist”. Proza to w tym roku „Piaskowa Góra” Joanny Bator, „Toksymia” Małgorzaty Rejmer, „Zaplecze” Marty Syrwid i „Bambino” Ingi Iwasiów.

Wyróżnieni eseiści: Dariusz Czaja, Agnieszka Graff, Krzysztof Varga i Anda Rottenberg. Literatura dla dzieci i młodzieży to „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki, „Czapka Holmesa” Romka Pawlaka i „Mały Chopin” Michała Rusinka. Warto też zwrócić uwagę na nominowanych do nagród debiutu (Konkurs Literacki PTWK już nie raz typował zwycięskich debiutantów, którzy zyskiwali w naszym kraju sporą popularność). Debiutanci na literackiej wokandzie: Sławomir Elsner, Joanna Lech, Piotr Paziński i Anna Wieser.

Laureaci zostaną wyłonienie 16 września, a organizatorem modnego konkursu jest Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przy współpracy Biblioteki Raczyńskich.