Nowe cacko Citroën już wkrótce

W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia najnowszego modelu Citroën – przepięknej limuzyny, która zostanie zaprezentowana przy okazji najbliższych targów samochodowych w Szanghaju. Robi wrażenie! 

I choć to jedynie prototyp i nie wiadomo czy zostanie dopuszczony do masowej produkcji – to efekt jest naprawdę imponujący!

Citroën Metropolis to nazwa nowego modelu tej uznanej na świecie marki. Jest to 3,5 metrowa, dobrze zapowiadająca się limuzyna. Całość tego ekskluzywnego auta spoczęła na 21-calowych felgach aluminiowych.
Jest to model, w którym wykorzystano silnik hybrydowy o łącznej mocy 460 koni mechanicznych. Auto wyposażone zostało między innymi w 7-stopniową zautomatyzowaną skrzynię biegów.

Francuzi są bardzo zadowoleni z tego prototypu, gdyż widzą w nim wiele zalet i tu warto wymienić dość niską emisję dwutlenku węgla do środowiska naturalnego. Osoby, które widziały już zdjęcia modelu są przekonane, że byłoby to auto dobrze trzymające się drogi oraz wydajne i ekonomiczne.
Pozostaje jedynie zadać pytanie, kiedy i czy w ogóle Francuzi zdecydują się na wypuszczenie modelu do produkcji. Z nowym cackiem Citroën będą konkurowały w czasie najbliższych targów także auta takie jak: BMW 5 – także limuzyna wyprodukowana przez Chińczyków oraz Phaeton – najnowsze dziecko Volkswagena.

Miłośnicy motoryzacji będą więc mieli co oglądać i czym się ekscytować.