Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Nowe pomysły na e-biznes

Biznes w internecie ciągle się rozwija, a młodym przedsiębiorcom wcale nie brakuje pomysłów na własną działalność. Jakimi pomysłami wykazują się początkujący e-biznesmeni?

Ponieważ żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, stosunkowo łatwo jest zarobić prowadząc portal informacyjno-satyryczny.

Na jednym z nich wiadomości składają się z depeszy, zaś każdy zalogowany użytkownik może dodać własnego „niusa”. Świetnym pomysłem okazał się także sklep internetowy z naklejkami i magnesami na samochód. Można tu nabyć zarówno naklejki związane z pasjami, jak i reklamą lub ślubami czy nadchodzącym świętem piłkarskim.

Interesująco prezentują się również serwisy, które pozwalają bezpłatnie umieścić ogłoszenie o tym, co można wynająć bądź pożyczyć. Wiele serwisów natomiast umożliwia swoim użytkownikom odnalezienie konkretnego miejsca przez internet, dzięki geolokalizacji. Internauta ma także dostęp do zniżek, z jakich może skorzystać w wybranym miejscu. Jest to również miejsce służące bezpłatnej reklamie.

Powstał też portal, który jest z kolei alternatywą dla znanych zakupów grupowych. Tu jednak wszystko rozgrywa się pod postacią konkursów, a więc inaczej – ciekawie.

Jak widać, polskich e-biznesmenom pomysłów nie brakuje!