Nowe technologie IBM

IBM to jeden z wiodących producentów urządzeń, których używamy w codziennym życiu. Firma zapowiada, że nie spocznie na laurach i obiecuje wprowadzenie nowych technologii, które mająbyć rewolucyjne! 

Zmiany mają objąć pięć dziedzin naszego życia: transport (elektryczne samochody), budynki, zarządzanie antykryzysowe, gospodarkę wodną i energetyczną oraz systemy przewidywania chorób. Każda z projektowanych technologii określana jest jako „inteligentna”.

Jej celem jest usprawnienie pracy człowieka i ułatwienie jego życia poprzez zwolnienie go z konieczności wysiłku umysłowego przy wykonywaniu wielu codziennych czynności. Wystarczy, że operator maszyny potrafi ją obsługiwać, resztę wykona za niego komputer. Jeszcze kilka lat temu coś takiego wydawało się nam niemożliwe. Owszem, podobne rozwiązania spotykaliśmy w książkach i filmach z gatunku science fiction, ale nie w realnym życiu. Dziś sytuacja uległa zmianie.

Niektóre z nierealnych technologii z powodzeniem funkcjonują w rzeczywistym świecie. Obecnie stosowanie inteligentnych technologi to nie mrzonki, ale konieczność, głównie ze względu na rosnącą liczbę mieszkańców miast.

Tylko umiejętne zarządzanie może utrzymać nasze miasta w harmonii, a w tym celu niezbędne jest posługiwanie się inteligentnymi technologiami w życiu codziennym.