Nowy, stylowy netbook od LG

1123 USD – tyle kosztuje najnowszy, ultracienki laptop, który 28 grudnia zaprezentowało w pokazie premierowym LG Electronics. To niezwykle stylowy design i lekkość wykonania.

Ci, którzy uwielbiają lekkie gadżety elektroniczne, a ich marzeniem jest supercienki laptop, który nie obciążałby dłoni podczas jego przenoszenia – mogą być zadowoleni. LG Electronics dosłownie kilka dni temu na pokazie premierowym zaprezentował netbooka z linii X-note, czyli ultracienki laptop P210, który już spodobał się uczestnikom pokazu.

I choć miniaturyzacja w dziedzinie elektroniki i komputerów ma jeszcze przed sobą wiele do odkrycia, to nie ulega wątpliwości, że to właśnie netbook LG będzie się cieszył w najbliższych miesiącach największym wzięciem klientów. Typowe gabaryty komputerów 11,6 cala niech nie wprowadzają w błąd: nowy netbook ma podświetlaną matrycę LCD o fascynującej przekątnej 12,5 cala. Lekkość uzyskano nie tylko dzięki specjalnej technologii, ale i pomysłowi zmniejszenia ramki wokół wyświetlacza – to ona do tej pory skutecznie obciążała komputery, więc jej wyeliminowanie pozwoliło uzyskać wagę: 1,3 kg całości! Do tego procesor Intel Core i3-380UM albo i5-470UM, 4GB RAM i 320 GB pojemności dysku twardego. WiFi i Bluetooth naturalnie obowiązkowe! Debiut sprzedażowy nowy netbook będzie miał w Korei, już w lutym 2011.