Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Objazdowa galeria „Batory Express”

Zaskakująca galeria „Batory Express” to jeden z ciekawszych pomysłów artystycznych ostatnich lat. Jadący po Polsce i Węgrzech samochód Nyska pozwoli na wyrażenie myśli i uczuć obywatelom tych państw.

Zgodnie z zamierzeniem, samochód będzie ogólnie dostępny dla każdego, kto zechce pozostawić na nim swój ślad. Pojazd ma stać się swoistym płótnem, na którym Polacy i Węgrzy będą mogli wyrażać swoje emocje. Wycieczka jest elementem całego programu „Batory Express” związanego ze wspomnieniami ludzi podróżujących między Polską a Węgrami. Planowany przejazd kolorowej Nyski ma objąć 5 miast na Węgrzech i 10 w Polsce. Szansę na pomalowanie karoserii samochodu będziemy mieli w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Sopocie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Tarnowie i Nowym Sączu. Miejscowości zostały dobrane ze względu na przeszłość historyczną, jak i fakt, że są miastami partnerskimi z węgierskimi miastami.

Na każdym postoju samochód pokryje się nowymi rysunkami i napisami, a dodatkowo, będą zbierane pamiątki Polaków związane z Węgrami. Na Węgrzech prosi się o przyniesie souvenirów związanych z Polską. Ponadto, w planach jest nagrywanie bądź spisywanie poszczególnych wspomnień. Zostawiając własny wkład w „jeżdżącą galerię” mamy jednocześnie możliwość obejrzenia dokonań poprzednich uczestników tej innowacyjnej wystawy.

Chcąc wziąć udział w akcji najlepiej jest śledzić przejazd Nyski na stronie www.batoryexpress.pl. Znajdziemy tu najświeższe informacje dotyczące dotychczasowej trasy mobilnej galerii.