Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Premiery filmowe – na co warto pójść w lutym do kina?

Kolejny miesiąc nowego roku w pełni, a wraz z nim nowe produkcje filmowe wchodzą na ekrany kin. Co w lutym nas zaskoczy, a co przejdzie bez echa?

Już od wielu dni rekordy popularności bije „Dziewczyna z tatuażem” z Danielem Craigiem oraz Rooney Marą w rolach głównych. Fabuły nie trzeba nikomu przedstawiać, natomiast koniecznie trzeba dodać, że jest to film zrealizowany na podstawie szwedzkiej trylogii pt. „Millennium” według Stiega Larssona.

Miłośnicy komedii powinni wybrać się na nową produkcję z Adamem Sandlerem. Film nosi tytuł „Jack i Jill” – tytułowe postacie gra właśnie Sandler – i opowiada historię bliźniaczego rodzeństwa, które ledwie się toleruje. Interesującą propozycją jest także „Kronika” stanowiąca coś na pograniczu thrillera i fantasy. Trójka nastoletnich przyjaciół z zamiłowaniem do rejestrowania tego, co dzieje się w ich życiu, odkrywa, że posiada supermoce.

Luty obfituje też w propozycje dla miłośników bardziej ambitnego kina. Dwa filmy „Rzeź” oraz „Róża” to propozycje mające wiele wspólnego z rodzimymi artystami. „Rzeź”, film Romana Polańskiego, to specyficzna komedia o dwóch parach uważających się za przedstawicieli amerykańskiej klasy wyższej. Spotykają się ze sobą, żeby rozwiązać konflikt pomiędzy swoimi synami. „Róża” natomiast jest polskim dramatem, który zbiera wyjątkowo pozytywne opinie. Opowiada historię Tadeusza, który po wojnie wędruje przez Mazury. Schronienia udziela mu wdowa po niemieckim żołnierzu. Między nimi nawiązuje się szczególna więź i miłość niemożliwa.