Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Superszybkie przelewy bankowe

Jeśli frustruje Cię długie oczekiwanie na zrealizowanie przelewu internetowego, mamy dobrą wiadomość. Już za kilka miesięcy przelew może dotrzeć z jednego banku do drugiego w ciągu kilku sekund!

Wszystko dzięki przelewom ekspresowym realizowanym z pominięciem systemu Elixsir. Jak do tej pory zaledwie dwa banki w naszym kraju oferują swoim klientom tego rodzaju usługę. Pierwszym z nich jest mBank, w którym przelewy ekspresowe realizowane są dzięki firmie BlueCash. Drugi to BPH, który umożliwia swoim klientom realizację przelewów za pośrednictwem systemu Sorbnet, który do tej pory był wykorzystywany wyłącznie do wykonywania przelewów na kwoty rzędu milionów złotych.

Wykonanie przelewu ekspresowego nie jest jednak tanie, kosztuje 5 zł, jednak chętnych do korzystania z tej usługi zdecydowanie nie brakuje. Na podstawie analizy transakcji dokonywanych przez klientów mBanku ustalono, że aż 1/5 przelewów ekspresowych wykorzystywana jest do opłacania rachunków. Do tej pory, jeśli zapomnieliśmy o przelaniu pieniędzy na czas, musieliśmy liczyć się ze sporymi odsetkami. Nowy system umożliwia nam zrealizowanie przelewu nawet późnym wieczorem czy w weekend. 

Wiele osób wykorzystuje tę formę płatności również do dokonywania opłat za internetowe zakupy. Im szybciej dokonają przelewu, tym szybciej zostanie do nich dostarczony zakupiony towar.