Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Światowy Dzień Smerfów już wkrótce!

Któż z nas nie pamięta Smerfów, które musiały uciekać przed Gargamelem? Różnorodność charakterów, przygody i emocjonujące ucieczki – podczas Światowego Dnia Smerfów będziemy mogli znów to przeżyć!

25 czerwca to data uznana za Światowy Dzień Smerfów. W tym roku, z okazji urodzin ich twórcy – Peyo odbędzie się naprawdę wielka impreza. 10 krajów planuje huczne obchody tego swoistego święta.

Przede wszystkim, podjęta zostanie próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie Smerfów zebranych w jednym miejscu. Żeby zrealizować zamierzenie, w ustalonych miejscach w miastach biorących udział w wydarzeniu zebrać mają się uczestnicy zabawy przebrani za te niebieskie istoty. Białe czapeczki i spodenki oraz niebieskie ciało to obowiązek. Ci, którzy nie zdążą przebrać się w domu, będą mogli nabyć odpowiednie akcesoria już na samej imprezie. Konkretny przebieg zabaw zależy od kraju, który je organizuje. Planuje się, m.in. przemalowanie budynków na niebiesko czy ustawianie figur Smerfów w miastach.

Poza tym, że w 10 państwach świata, w jednym miejscu Smerfy będą się gromadziły, by wziąć udział w masowych imprezach, to na wielbicieli niebieskich stworków czeka jeszcze jedna niespodzianka. 19 sierpnia b.r. na ekrany kin wejdzie film traktujący o Smerfach. Jego dystrybutorem są, łączące swoje siły, Columbia Pictures i Sony Pictures Animation. Film ukaże się w formie 3D i będzie opowiadał o tym, jak Smerfy uciekając przed Gargamelem dostają się do Central Parku.

Jak poradzą sobie w dużym mieście? O tym dowiemy się już w sierpniu.