Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Toyota lepsza niż Lamborghini ale… Provident jej nie chce!

W czasach, kiedy świadomość ekologiczna rośnie z dnia na dzień, coraz częściej sporządza się rankingi przedstawiające produkty, które są przyjazne lub nieprzyjazne środowisku, m. in. samochodów.

Ranking sporządzony przez Międzynarodowy Związek Transportu wykazał, że najbardziej proekologicznym autem jest Toyota, zaś najmniej – Lamborghini. Toyota iQ produkuje aż 5 razy mniej dwutlenku węgla niż sportowe Lamborghini Murcielago. Przejeżdżając jeden kilometr Lamborghini emituje do atmosfery, aż 99 gramów dwutlenku węgla. Taka ilość wprowadzana do atmosfery przez rok wystarczy do całkowitej degradacji lasu wielkości boiska piłkarskiego.

Tego rodzaju dane przemawiają do wyobraźni kierowców, którzy coraz częściej przesiadają się ze sportowych aut do mniejszych, proekologicznych samochodów. W deklaracjach o zmianie auta przodują Szkoci, ponad połowa z nich zapowiada, że w najbliższym czasie to zrobi.

Mimo tak wysokiej pozycji w rankingu, Toyota traci jednak jednego z poważniejszych partnerów biznesowych w Polsce. Potentat w branży finansowej Provident postanowił zrezygnować z jej usług i wymienić blisko 120 samochodów Toyoty na auta innej marki. Przyczyny tej decyzji nie są znane, jak do tej pory nie wiemy też, na jakie samochody zdecyduje się Provident.