Triggo – innowacyjny pojazd miejski

Triggo

Projektanci coraz częściej szukają sposobów na poradzenie sobie z dwoma największymi problemami motoryzacji – zatłoczonymi ulicami i ekologią. Interesującym rozwiązaniem jest projekt polskiej firmy, będący mieszanką samochodu i motocykla. Oto Triggo.

Polscy konstruktorzy uznali, iż pojazd, który dobrze radzi sobie w przestrzeni miejskiej, nie musi być koniecznie bardzo małym samochodem. Zdecydowali się połączyć zalety jedno- i dwuśladów – Triggo można uznać za miks motoru z samochodem. Wehikuł z łatwością przeciśnie się przez korki, zaparkujemy go nawet na zatłoczonym parkingu, a przy tym zapewni nam większe bezpieczeństwo niż motor i nadaje się do eksploatacji przez wszystkie sezony, także zimowy.

Triggo to pojazd trójkołowy. Skrętne jest koło tylne, na który również przenoszony jest napęd. Co więcej – przy pokonywaniu zakrętów przechyla się całe nadwozie, w znacznym stopniu zwiększając stabilność tego niewielkiego, i lekkiego pojazdu (masa Triggo to ok. 300 kg). Pojazd może się pochwalić imponującym promieniem skrętu – jest to zaledwie 2,5 m. Jedną z bardziej interesujących cech Triggo będzie automatyczne zmniejszanie rozstawu kół, dzięki czemu maluch ten pozwoli na przeciskanie się przez wielkomiejskie korki.

Triggo będzie napędzany silnikami spalinowymi o pojemności 0,3-0,35 l. Twórcy planują jednak stworzenie wersji z jednostką elektryczną.

The following two tabs change content below.